Oto modelowa inwestycja zakończona spektakularnym sukcesem finansowym dewelopera, dzięki wdrożeniu metod inwestycyjnych firmy ATECTIS.
Deweloper zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość zaprojektowania zespołu domów szeregowych na bardzo problematycznym terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną.
W założeniu domy budowane w kontekście trudnego, nasyconego rynku domów szeregowych miały za zadanie spełniać następujące kryteria:
– JAKOŚĆ – wysokie walory techniczne i technologiczne – przy jednoczesnej minimalizacji kosztów (w odróżnieniu od zbadanego rynku, gdzie stwierdzono zaniżanie jakości celem obniżenia kosztów),
– minimalny koszt i powierzchnia przy funkcjonalności konkurującej z domami 130 m
– miejsca garażowe
– wykorzystanie działek o parametrach znacznie poniżej średniej dla domów szeregowych
Wielkim walorem inwestycji była jej leśna lokalizacja – przy jednoczesnej bliskości terenów śródmiejskich. Poza tym trzecia kategoria terenu górniczego, poziom wód gruntowych i szerokość działek poniżej 6,5 metra spowodowały, że nie nadawał się do wykorzystania typowy deweloperski moduł budowlany domu szeregowego.
Domy zostały zaprojektowane z dużą wrażliwością na potrzeby docelowego użytkownika, zostały sprzedane w stanie surowym jeszcze przed zakończeniem robót.
Na niespełna 300 metrowych działkach funkcjonalność i przestronność 130m2 domów została zmieszczona na 105 m2, przez co zarówno cena jak i jakość użytych materiałów pogrążyły rozwiązania konkurencji.
Zaprojektowano stanowiska garażowe oraz otwarto możliwość wykorzystania wielu źródeł energii oraz rozwiązań proekologicznych – w zależności od decyzji użytkownika końcowego.
Wielką satysfakcją dla projektanta było zaskoczenie obecnych użytkowników, że oferowane domy, przy swojej przestronności i funkcjonalności mają TYLKO 105 m. Zaprojektowano wnętrza, gdzie różnica jest niewyczuwalna.
Rozwiązane problemy:
– wysoka konkurencyjność inwestycji: jakość i ekonomika,
– niski metraż przy zachowaniu przestronności i funkcjonalności,
– posadowienie na 3 kategorii terenu górniczego, wysoki poziom wód gruntowych,
– skomplikowana sytuacja na działkach – rozwiązano problemy formalno -administracyjne instalacji, dojazdów, lokalizacji garaży, wielkości ogrodu,
– możliwość wprowadzenia wielu rozwiązań dla instalacji wewnętrznych
– wykorzystanie leśnych walorów działek – nasłonecznienie, otwarcie wnętrza na obie strony świata,
Projekt 2011
Realizacja 2012